W malowniczej wiosce Rokitno znajduje się jedno z piękniejszych sanktuariów. Zostało poświęcone Matce Boskiej Cierpliwie Słuchającej. Ta świątynia ma niepowtarzalny klimat pod względem duchowym, ale i estetycznym. Jest miejscem, do którego chętnie zjeżdżają pielgrzymi nie tylko z okolic, ale i całej Polski.

Parafia Rokitno – duszpasterstwo rodzin

Parafia pozwala na rozwój członkom rodzin i wspiera je dzięki stowarzyszeniu Domowy Kościół działającemu w ramach Ruchu Światło-Życie. Piecze nad nim sprawuje ksiądz Stanisław Tymoszuk. Zawsze służy dobrą radą i modlitwą. W ramach tej wspólnoty osoby należące do niej spotykają się raz w miesiącu. Dzięki niej włączają się w życie parafialne, pomagają w służbie ołtarza i biorą udział w nabożeństwach parafialnych. Duszpasterstwo rodzin to wspaniała pomoc dla wielu osób.

Studnia duszpasterskie

Jeżeli czujecie, że waszą drogą życiową powinna być służba Bogu, macie możliwość studiów duszpasterskich. Wyższe Seminarium Duchowe im. Jana Pawła II ma w swojej kadrze wspaniałych profesorów i wykładowców. Studia przygotowują bardzo dobrze do pełnienia posługi duszpasterskiej. Celem uczelni jest wychowanie przyszłych duszpasterzy tak, aby ich życie i postępowanie przyciągało ludzi do Boga i ciągłego nawracania. Opiekunowie są otwarci na pomoc i odpowiadają na trudne życiowe pytania. Umieją pokierować i pokazać życie konsekrowane w sposób przyjemny dla studenta. 

Duszpasterstwo akademickie

Dzięki duszpasterstu akademickiemu studenci mają zapewniony dostęp do biblioteki, czytelni, kawiarenki, siłowni, sali gimnastycznej, a także nowoczesnych sal wykładowych, auli i refektarzów. Na uczelni nie zabraknie rozrywki w postaci wydarzeń sportowych oraz debat filozoficznych. Klerycy biorą udział także w licznych wyjazdach i wydarzeniach religijnych. Jedną z tradycji jest wystawianie sztuk przez studentów, które cieszą się dużym zainteresowaniem i przysparzają wiele frajdy. Przyszli duszpasterze mogą poczuć się jak na studiach świeckich. Klimat uczelni i atmosfera, która w niej panuje sprzyja czerpaniu przyjemności z nauki. To miejsce idealne dla osób, które czują się powołane i chcą oddać swoje życie Bogu.

Popularne artykuły